خدمات معماری داخلی

معماری داخلی

معماری داخلی، علاوه بر داشتن دانش کافی در زمینه ی معماری، به توسعه و بهبود حس دریافتی از فضای معمارانه می پردازند، به گونه ای که حس تعلق و یکپارچگی را در فضا به وجود آورند. به عبارت دیگر، به معماری فضا از نقطه نظر ساکنان یا استفاده کنندگان آن می پردازند.
معماری داخلی همان قدر که با هنر و فلسفه و روانشناسی سر و کار دارد، با معماری و طراحی نیز در ارتباط است.

مباحث تخصصی مرتبط با معماری داخلی مباحثی چون روانشناسی رفتار، ساختار ها و خدمات پشتیبانی، مواد و مصالح ساختمانی، رسانه های ارتباطی، ارگونومی، ساخت ماکت، طراحی مبلمان، طراحی به کمک کامپیوتر، شناخت عملکرد و صنعت ساختمان سازی شامل می شود.

شرکت معماری و دکوراسیون داخلی عکاظ خاورمیانه با نام تجاری “عکاظ خاورمیانه“ فعالیت می‌کند. گروه معماری و دکوراسیون داخلی عکاظ خاورمیانه با تلاش و دانش کافی و توان بالای هنری، و دانش آموخته در بهترین دانشگاه‌های کشور و آشنا به روش‌های روز معماری دنیا و برخورداری از تمامی امکانات اجرایی و نظارتی توانسته فضاهای متنوع و جذاب و کاربردی و سودآوری در پروژه های تجاری، مسکونی، فرهنگی، صنعتی و… ارائه دهد.

گروه معماری داخلی و دکوراسیون عکاظ خاورمیانه

۱-آتلیه طراحی

۲-کارگاه خلاقیت و تولید

۳-تیم نصب و اجرا

معماری داخلی خانه
آتلیه طراحی

آتلیه طراحی

آتلیه طراحی اولین گام  برای ارائه کانسپت طرح به کارفرما می باشد.

تیم معماری داخلی و دکوراسیون عکاظ خاورمیانه در گام نخست جلسات کاری متعددی با کارفرما برقرار می کنند تا در این جلسات نظرات و خواسته های او را یادداشت نموده و سپس براساس اولویت، خواسته های او را طبقه بندی کرده، در یک جمع بندی نهایی نتایج به دست آمده به این صورت می باشد:

  • نیازهای کاربردی در فضا

در طراحی کوشش معماران همواره برای خلق فضاهای مطلوب و سودمند جهت استفاده انسان بوده، که برای نیل به این هدف اطلاع از نحوه برخورد و رفتار او در درون این فضاها بسیار اهمیت دارد. مبلمان، نور، رنگ، عملکرد، حریم، احساس، نحوه استفاده و بطور کلی همه ابعاد کمی و کیفی و رفتار انسان در درون هر فضا «سناریوی» این فضا را تعیین می کند.

انواع فضا در معماری داخلی

۱- فضای خصوصی (داخلی، تخصصی)

۲- فضای عمومی (خارجی )

۳- فضای نیمه خصوصی – نیمه عمومی

۴- فضاهای محصور و نا محصور

  •  نیازهای زیبایی و بصری

بعد از مشخص شدن ساختار اصلی طراحی، نوبت به پوشش ظاهری و دکوراتیو آن می رسد

چیدمان اتاق

در ابتدا می بایست تعیین کنید چه تعداد افراد قرار است از این اتاق استفاده کنند و این افراد به  چه دلیلی در این اتاق دور یکدیگر جمع می شوند . پاسخ شما به این سؤال شکل کلی چیدمان را می تواند تعیین کند . به طور مثال اگر فضای شما مربوط به یک اتاق انتظار باشد ، لذا نیازی نیست که افراد حتماً روبه روی یکدیگر قرار بگیرند ! در مثالی دیگر اگر فضای شما صمیمی باشد ، به طور مثال اتاق پذیرایی در منزل ، لذا بهتر است مبلمان روبه روی یکدیگر و حالتی  گرد چیدمان یابند. معمولا آنچه در لحظه های اول دیده می شود و روی مخاطب تاثیر می گذارد همین جلوه های بصریست.

سبک طراحی

سبک طراحی با توجه به نیازهای کاربردی و دکوراتیو حالت های مختلفی دارد. از جمله ی این سبک ها می توان به سه سبک مدرن، کلاسیک ، مینیمال اشاره کرد.

چیدمان اتاق

عوامل موثر در طراحی داخلی در گروه معماری داخلی و دکوراسیون عکاظ خاورمیانه

۱- مساحت و موقعیت فضا

۲- برنامه فیزیکی و خواسته های کارفرما

۳- اقامت دائمی و یا موقتی

۴- دکوراسیون و معمار ی داخلی

۵- ضوابط و مقررات معماری

http://interior.okkazme.com/wp-content/uploads/2018/02/Architecture-team-planning.jpg

تیم نظارت بر اجرا

پس از اتمام طراحی، توسط گروه معماری داخلی، پروژه وارد فاز اجرایی می‌گردد.

مراحل اجرا توسط تیم اجرایی انجام می شود. در حین اجرای طرح، تیم نظارت به صورت مستمردر محل پروژه، ناظر بر این فعالیت هاست. نظارت بر اجرا با دو هدف اصلی صورت می‌پذیرد. اول رعایت کلیه‌ی استاندارد ها و اصول مهندسی توسط تیم اجرایی است که توسط مهندسین ناظر با تجربه سازمان نظام مهندسی انجام می شود و دوم نظارت بر اجرای صحیح اجزای مختلف، مطابق با نقشه‌های آنالیز فاز دو آتلیه طراحی است و تهیه گزارش از روند اجرایی پروژه می‌باشد. تیم نظارت واحد معماری داخلی شرکت عکاظ خاورمیانه پیشرفت پروژه را از لحاظ مهندسی، فنی، کیفی و کمی کنترل و نظارت کامل می‌کنند.

تیم اجرا

بعد از اتمام طراحی داخلی،تیمی از  طراح، کارشناس تیم نظارت، کارشناس فنی پروژه، کارشناس مالی مجموعه به عنوان نماینده کارفرماست تشکیل می شود.. تیم اجرای پروژه، طراحی داخلی را با توجه به نوع فعالیت هایی که باید در پروژه انجام شود تفکیک میکنند. ترتیب اجرای هر قسمت و زمان مورد نیاز برای اجرای هر عملیات مشخص می شود. هزینه ی اجرای هر واحد  نیز جهت اعلام به کارفرما تعیین می گردد.

http://interior.okkazme.com/wp-content/uploads/2018/02/construction-engineer-edited.jpg
http://interior.okkazme.com/wp-content/uploads/2018/02/Final-okkaz.png

عکاظ خاورمیانه

شرکت معماری و دکوراسیون داخلی عکاظ خاورمیانه با نام تجاری “عکاظ خاورمیانه“ فعالیت می‌کند. گروه معماری و دکوراسیون داخلی عکاظ خاورمیانه با تلاش و دانش کافی و توان بالای هنری، و دانش آموخته در بهترین دانشگاه‌های کشور و آشنا به روش‌های روز معماری دنیا و برخورداری از تمامی امکانات اجرایی و نظارتی توانسته فضاهای متنوع و جذاب و کاربردی و سودآوری در پروژه های تجاری، مسکونی، فرهنگی، صنعتی و… ارائه دهد.
تماس
۲ – ۶۶۷۵۶۴۱۰ (۰۲۱)
info@okkazme.com
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است © Copyright ۲۰۱۶ – ۲۰۱۸ | طراحی سایت: نت‌رو